Tutmayın Küçük Enişteyi #4: Telefondan Çektiğiniz Fotoğrafı Anında Basan Aparat İncelemesi

1 Views
Published
Tutmayın Küçük Enişteyi #4: Telefondan Çektiğiniz Fotoğrafı Anında Basan Aparat İncelemesi

Merhaba Webtekno Takipçileri. Bu videomuzda sizlerle birlikte Canon’un cebe sığacak boyuttaki fotoğraf yazıcısı Canon ZoeMini’yi inceliyoruz.

Bu gördüğümüz minnacık alet üzerinden bildiğimiz fotoğraf çıktıları alabiliyoruz. Günümüzde ne kadar fiziki olarak saklanmasa da fotoğraflar yine de hatıra niyetine saklamak isteyenler için enteresan bir çözüm olmuş.

Peki nasıl çıkarıyoruz fotoğraflarımızı gelin buradan başlayalım. Öncelikle akıllı telefonlarımıza Canon mini print uygulamasını kuruyoruz. Daha sonra blueetooth ile alete bağlanıp istediğimiz fotoğrafı bastırabiliyoruz. Ancak burada şöyle bir detay var keramet biraz da kağıtta. Çünkü cihazın içinde bir mürekkep yok. Z-ink dediğimiz mürekkepsiz baskı teknolojisini kullanıyor. Yani bizim kağıdın içinde mürekkep var ve işlem gördükçe zoemini tarafından fotoğrafı oluşturuyor diyebiliriz.

Zoemini ile bağlantı kurma aşaması ve baskı alma aşamasını gösterelim.

Fotoğrafımızı yaklaşık 50 saniye gibi bir sürede çıkarıyor. Ancak gerçekten kaliteli bir baskı aldığını söyleyebilirim. Tek şarj ile yaklaşık 20 kağıt basıyor ve tam şarja ulaşması da 90 dakika civarında sürüyor. Kutu içerisinden 10 tane kağıdımız çıksa da bunlar bittikten sonra iş biraz maliyetli olmaya başlıyor. Çünkü piyasada kağıdın 50 tanesi 180 lira 20 tanesi 80 lira civarında. Yani fotoğraf başına yaklaşık 4 TL ödemeniz gerekiyor. Şunu da söyleyelim içine eklediğimiz kağıtlar 5 cm’e 7.6 cm boyutlarında.

Son sözlerimize gelelim. ZoeMini fiziksel fotoğraf saklamak isteyenler için oldukça güzel ama pahallı bir cihaz. Ürünü biz 600 TL’ye aldık. 20 tane de kağıt alsak 700 civarı bir para yapıyor. Çok kaliteli çıktı almasına rağmen dediğim gibi pahallı bir alet.

Kanalımıza abone olmayı unutmayın ► http://goo.gl/y4AjCY

Hepsi ve daha fazlası için : http://www.webtekno.com/
Category
Teknoloji
Be the first to comment