Çentik Mentik İstemem Diyenler İçin: Dünyanın En İyi Oyuncu Telefonlarından Birisi Rog Phone 2

15 Views
Published
Çentik Mentik İstemem Diyenler İçin: Dünyanın En İyi Oyuncu Telefonlarından Birisi Rog Phone 2

Merhaba Webtekno Takipçileri. Bu videomuzda sizlerle birlikte oyuncular için özel olarak tasarlanmış Asus ROG Phone 2’yi inceliyoruz.

Arkadaşlar bildiğiniz üzere mobil oyun telefonları artık bir ürün sınıfından çok yeni bir sektör haline geldi. Nasıl standart akıllı telefon pazarında Apple, Samsung ve Huawei rekabeti varsa, oyun telefonları konusunda da Xiaomi, Razer ve Asus arasında bir rekabet ortamı oluştu. Gelin dilerseniz öncelikle oyunculara neler vaadediyor buradan başlayalım.

Şunu en başta belirteyim. Elimizdeki ROG Phone 2; Call of Duty: Mobile, PUBG gibi bir sürü popüler oyunun geliştiricisi olan Tencent ile Asus’un ortaklığında geliştirilen özel bir sürüm. Global sürümden farklı olarak bu telefon, daha uygun fiyatlı olması adına bazı özelliklerden yoksun bırakılmış. Ayrıca kutu içeriği de global sürüme kıyasla daha sınırlı.

Asus’un oyuncular için özel ekipmanlar geliştirdiği Rog serisinin yeni üyesi ROG Phone 2’nin dikkat çeken özelliklerinden birisi ekranı. 120 HZ tazeleme hızı ve 1 ms’lik tepkime süresi ile birlikte gerçekten iddialı bir oyun deneyimi sunuyor. 6,59 inçlik bu amoled ekran 1080’e 2340’lık bir çözünürlükle birlikte geliyor. Gorilla Glass 6 ile korunan bu ekran ayrıca 49 ms dokunma gecikmesine sahip. Yani dokunurken ki tepkileri de gayet hızlı ve yerinde. Asus bu alan için çok fazla çalıştığını belirtiyor. Ekran çıplak gözle baktığınızda oyunlarda özellikle aksiyon ve yarış oyunlarında müthiş gözüküyor. Ancak oyun zevkini katlayan bir durum daha var ki o da tıpkı ilk telefonda gördüğümüz gibi AirTrigger özelliği. Airtrigger 2 olarak adlandırılan bu tuşlar telefonun sağ üst ve alt tarafına yerleştiriliyor. Airtrigger’ı ilk modelden oldukça geliştirmişler. Daha iyi tepkime süresine sahip. Bunun yanında artık sadece dokunma değil üzerinde kaydırmayı da algılıyor. Rekabetçi oyunlarda oldukça işimize yarayan bir özellik diyebiliriz bu tetikler için. Oyuncular için olmazsa olmaz ışıklı mışıklı rog logosu da arka taraftaki yerini koruyor. Yine oyun cini diye bir alan var tıpkı ilk telefonda olduğu gibi. Oyun cini üzerinde değişik özellikleri aktif edebiliyoruz. Telefondaki bellek temizleyiciyi açıp uyarıları kapatabiliyoruz. Ya da ekran kaydı alabiliyor veya canlı yayın başlatabiliyoruz. Hatta makro bile kaydedebiliyoruz. Ayrıca cpu’nun gpu’nun ne kadar kullanıldığı, sıcaklığın ne kadar olduğu ve fps değeri gibi şeyleri de bu alanda görebiliyoruz. Ayrıca hoparlörlerimiz de bize doğru dönük ve bir altta ve bir üstte olmak üzere iki tane. Oyun oynarken baya yüksek ve temiz bir şekilde duyabiliyorsunuz. Tabi ki böyle bir telefonda kulaklık girişi olmazsa olmazdı. Bu telefonda da ihmal etmemişler.

Bunun yanında oyun keyfimizin bölünmemesi ya da harici satılan bazı aparatlar için telefonun sol yanında da bir giriş mevcut. Yani yan tutup bir oyun oynarken şarj etmek ve telefonu tutmak daha rahat oluyor tabi ki.

Soğutma alanında da geliştirmeler mevcut. Gamecool 2 ismini verdikleri sistem ile 5 dereceye kadar daha soğuk ve 4 kat daha sessiz bir soğutma sağlandığı söyleniyor.

Aslında ilk Rog Phone üzerindeki tüm özellikler mevcut ancak geliştirilmiş şekilde desek yanlış olmaz oyun tarafı için.

O kadar oyun oyun dedik. Gelin hele şöyle biraz cod oynayalım hem pilden bahsedelim hem de ne kadar ısınıyor onu söyleyelim. 6000 mAh’lik bir pille birlikte geliyor. Ancak tencent versiyonu kutu içerisinden 18 wattlık bir adaptörle geliyor. Normal versiyonda 30 Wattlık bir adaptör mevcut. Kablosuz şarj desteği bulunmadığını söyleyelim. Oyun bölümünde atladığım Aeroactive cooler isimli haricen takılan fan da bu versiyonda kutu içerisinden gelmiyor. unutmadan hatırlatmak isterim. Oyun sonuçlarımız şu şekilde.

Oyunlarda en çok ihityacımız olan bir diğer şey tabi ki donanım kısmı. ROG Phone 2’nin Tencent sürümünde 8 GB RAM ve 128 GB’lık depolama alanı bulunuyor. Global sürümde RAM miktarı 12 GB’a, hafıza seçenekleri de 512 GB ve 1 TB’a kadar yükseliyor. Bu fark, oyun tecrübenizi önemli ölçüde etkileyecek kadar yüksek değil, ancak ilerleyen yıllarda Tencent sürümü yeni oyunlar karşısında bir tık geride kalabilir. Bunun dışında her iki cihaz, Qualcomm’un en yeni mobil platformu olan Snapdragon 855+’dan güç alıyor. GPU tarafında ise en yeni Adreno üyelerinden olan 640 modelini görüyoruz. Bu kombinasyon ile birlikte Asus ROG Phone 2, telefonda neredeyse konsol deneyimini bizlere yaşatmayı başarıyor..

.....

Kanalımıza abone olmayı unutmayın ► http://goo.gl/y4AjCY

Hepsi ve daha fazlası için : http://www.webtekno.com/
Category
Teknoloji
Be the first to comment